22 Temmuz 2015 Çarşamba

Sosyal Medyadan Nasıl Para Kazanılır?

İnsanların büyük bir bölümü, sosyal medyayı hayatının merkezine oturtmuş durumda. Bilgisayarlar üzerinden kullanılan sosyal medya siteleri, daha çok akıllı telefonlar nedeniyle kullanılmaya başlanmıştır. Yaşı kaç olursa olsun, neredeyse tüm insanların elinde bulunan akıllı telefonlar ve mobil internetler sayesinde, kişiler her anını bu sitelerde paylaşmakta ve farklı kişileri takip etmektedir. Bu kadar fazla kullanılan siteler üzerinden para kazanmak isteyen de pek çok kişi bulunmaktadır.

 Ek bir gelir elde etmeniz için, size büyük bir kapı açacak olan Facebook, Twitter, Instagram gibi siteler için güvenilirlik en önemlisidir. Hesaplarınız üzerinden yapacağınız herhangi bir güven kırıcı hareket sonucunda, tüm gelirinizi kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Bu nedenle; her ne şekilde gelir elde ediyor olursanız olun, kimseyi mağdur etmemeye ekstra özen göstermeniz gerekmektedir. Ayrıca unutmamalısınız ki oturduğunuz yerden para kazanmanız mümkün değildir. Sosyal medyadan para kazanmak için de mutlaka çaba göstermelisiniz.

Facebook ile Para Kazanma 


Facebook üzerinden para kazanmak için; geniş bir arkadaş kitlesi sahibi olmanız gerekmekte. Öncelikle bir profil açarak başlamalısınız. Dikkat etmeniz gereken nokta; fake olarak açtığınız profillerin bir süre sonra kapanabileceği. Geniş bir arkadaş çevresi sahibi olduktan sonra hesabınız kapanırsa ciddi anlamda üzülürsünüz. Bu nedenle, gerekirse nüfus cüzdanınız aracılığıyla onaylamanız gereken bir hesap açınız.

Açtığınız hesap yardımıyla, farklı sayfalar ve gruplar oluşturun. Bu grupları oluştururken, empati yapın ve takip edilebilecek gruplar olmasına özen gösterin. Yemek tarifler, zayıflama, komik sözler, eğitim gibi alanlardaki sayfalar en çok ilgi görenlerin başında gelir. Bu sayfalarda düzenli ve ilginç paylaşımlar yapıp, farklı sayfalarda tanıtımlar yardımıyla beğenen kişi sayısını arttırın.

Sayfanızın beğenisi arttıktan sonra, size çeşitli sitelerin sahipleri tarafından teklifler gelecektir. Örneğin; yemek sitesi olan bir kişi, sitenin reklamını yapmanız için size ücret teklif edecektir. Ayrıca; satış ortaklığı adı verilen yönteme, çeşitli siteler aracılığıyla başvurabilirsiniz. Böylelikle, sayfalarınızda ürünlerin reklamını yaparak; satış yapıp, karı alabilirsiniz. İşin en güzel yanı ise ürünlerin alımı ve gönderimi ile uğraşmamanız ve yalnızca aracı olmanız.

Twitter ile Para Kazanma 


Twitter ile para kazanmak için fenomen bir hesaba sahip olmanız önemli. Bunun için; en önemlisi yaratıcı tweetler atmak. Unutmayın; önemli olan farklılık. Ardından, kişileri takip edin ve tweetlerini retweet yapın. Böylelikle fark edilmenizi kolaylaştırın. Sizi takip eden ve tweetlerinizi retweetleyen kişilerin sayısı arttığında, çeşitli firmalar size teklifte bulunacaktır. Ürünlerinin reklamlarını yapmanız için teklifler alacağınız gibi, sizin aracılığınızla yapılan her ürün için de belli bir miktar alabilirsiniz. Önemli olan; reklam miktarını arttırarak, takipçilerinizi kaybetmemek. Bu nedenle de aldığınız reklamlar için çok düşük fiyatlar söylememeye bakın.

Instagram ile Para Kazanma 


Instagram, son zamanlarda ürün satışı için en yaygın kullanılan platformu. Daha çok kadınlar tarafından kullanılması, kadınlara yönelik ürünlerin satışının yapılmasına neden oluyor. Bu platform üzerinden satış ortaklığı yerine kendiniz satış yapabilirsiniz. Örneğin; 100 adet dantelli çorabın tanesini 50 kuruş-1 TL arasına alıp, 5 TL üzerinden satabilirsiniz. Ayrıca; yalnızca alıp-satma işi için değil, kendi el emeklerinizi satmak için de kullanabilirsiniz.

Yeteneğinize güveniyorsanız, evde çeşitli el işleri yapabilirsiniz. Boyama yardımıyla yapılan cupcake desenli baharatlık ve kavanozların ciddi bir alıcı kitlesi var. Bunun yanı sıra, örgü veya dantel örebilir, hatta yemek yapabilirsiniz. Kutlamalar ve toplantılar için ev hanımlarının kurabiyelerini tercih eden pek çok insan var. Öncelikle göndereceğiniz birkaç tanıtım kurabiyesi, tanınmanız için size yardımcı olacaktır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder