31 Ocak 2014 Cuma

Emtialar Yalnızca Altından mı İbaret?

Emtia denildiğinde nedense hemen altın deriz. Emtia demek yalnızca altın demek mi? Elbette ki, hayır. Emtia denilen yatırım aracı grubu gerçekten geniş bir yatırım aracı yelpazesine sahiptir. Değerli madenler, sanayi metalleri, tarım ürünleri, enerji ürünleri, ormancılık ürünleri, gıda maddeleri, kimyasallar gibi daha birçok gruptan oluştuğunu, piyasada işlem gören emtialar hakkında bilgi verdiğim yazımda sizlere anlatmıştım.

Borsa Nasıl Oynanır 1 adlı sitemde, işlem gören emtialar ile ilgili olarak bilgiler vermeye devam ediyoruz. En çok işlem gören yatırım araçlarına detaylı bir şekilde değinmeye özen gösteriyoruz. Örneğin petrol en çok işlem gören emtialardan birisidir. Site içerisinde petrol yatırımının nasıl yapıldığını ince noktalara değinerek sizlere anlatmaya çalıştım. Petrol yatırımı nasıl yapılır yazısı: http://www.borsanasiloynanir1.com/petrol-yatirimi-nasil-yapilir/Petrol yatırımında olduğu gibi gümüş yatırımı da en çok işlem yapılan emtialardandır. Altın alternatifi olarak bilinen gümüş, düşük fiyatları ile birikmiş az miktardaki parasını değerlendirmek isteyen yatırımcılar için iyi bir yatırım aracıdır. Emtialar az risk içermeleri ve genel olarak gündelik yaşamdan tanıdığımız yatırım araçları olarak yatırımcılara iyi bir portföy oluşturma konusunda yardımcı oluyor. Gümüş yatırımı hakkında bilgi almak için okuyun: http://www.borsanasiloynanir1.com/gumus-yatirimi-nasil-yapilir/
 
Borsa tarihine bakıldığı zaman emtiaların alım – satım işlemlerinin ilk borsa işlemleri olduğunu ve pazarlarda, panayırlarda yapıldığını görürsünüz. Hisse senetlerinin ise daha sonraki süreçte ortaya çıktığını ve borsa binalarının kurulmasına neden olduklarını görürsünüz. Borsa tarihi hakkında kısaca bilgiler verdiğim yazımı okumanızı öneririm. 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder